• 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

Bytom znów biega!

Półmaraton Już po raz szósty biegacze stanęli na starcie Bytomskiego Półmaratonu. Tym razem było ich ponad 1200. W niedzielę trasę 21,097 km najszybciej pokonał Kenijczyk Too Silas Kiprono. Drugie miejsce ze stratą 5 sekund do zwycięzcy zajął jego rodak Kipkosgei Gilbert (01:05:31), a na najniższym stopniu podium stanął Polak, mieszkaniec Komprachcic - Marcin Błazinski. Zawodnik WKB Meta Lubliniec do Kenijczyka stracił zaledwie 17 sekund. Podobnie jak w latach wcześniejszych start i meta biegu zlokalizowana była w Miechowicach na ulicy Dzierżonia. W niedzielę tradycyjnie wśród biegaczy mogliśmy zobaczyć nie tylko amatorów, ale i zawodowców, na co dzień trenujących w klubach. Stawka biegu była bardzo wysoka. Na zwycięzców czekały cenne nagrody pieniężne zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i w poszczególnych kategoriach wiekowych. W imprezie wystartowało ponad 1200 biegaczy, dlatego wśród wszystkich zawodników, którzy ukończyli bieg, rozlosowano nagrodę główną - ufundowany przez głównego sponsora samochód osobowy Dacia Sandero. Szczęśliwym zwycięzcą został posiadacz numeru startowego 383 - Paweł Klyszcz! Podczas imprezy rozlosowano także cenne nagrody rzeczowe, między innymi: sprzęt AGD, rower treningowy czy voucher na kurs języka obcego. Każdy biegacz, który ukończył półmaraton w regulaminowym czasie, otrzymał również pamiątkowy medal i koszulkę. Dla zawodników lubiących biegać na krótszych dystansach organizatorzy przygotowali tradycyjny bieg na 10,5 km. W niedzielę pokonało go 338 biegaczy, a najszybciej dokonał tego Mateusz Golonka. Na drugim miejscu uplasował się Kornel Mach, a na trzecim stopniu podium - Marek Kapela. Warto dodać, że na tym dystansie wśród kobiet triumfowała bytomianka, członek Miechowickiej Grupy Biegowej - Beata Adamczyk-Nowak!