• 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

10 kilometrów na X-lecie

pływalnia kryta Pod takim hasłem odbyły się 7 lutego na Pływalni Krytej w Bytomiu zawody pływackie, w których wzięli udział przedstawiciele Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz uczniowie SP nr 54 z Bytomia. Uczestnicy imprezy mieli za zadanie przepłynąć dystans 10 km w jak najszybszym czasie. Zwyciężyli uczniowie SP nr 54. W zawodach wzięli udział przedstawiciele Uniwersytetów Trzeciego Wieku z: Chorzowa, Świętochłowic, Łaz i Bytomia oraz uczniowie SP nr 54 z Bytomia. Łącznie na starcie stanęło 69 zawodników. Do sportowej rywalizacji zachęcał wszystkich pływaków prezydent Bytomia, Damian Bartyla. To wspaniały pomysł, aby uczcić dziesięciolecie Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zawodami sportowymi. Życzę każdej ze startujących sztafet zwycięstwa, ale przede wszystkim dobrej zabawy – mówił podczas otwarcia zawodów prezydent Bartyla. Międzypokoleniowe Zawody Pływackie „10 kilometrów na X-lecie” wygrała z czasem 2 godziny, 48 minut i 41 sekund sztafeta uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 54 z Miechowic. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Łaz, zaś na trzecim UTW ze Świętochłowic. Nasza sztafeta zajęła 5. miejsce. Najlepsza drużyna otrzymała okazały puchar, jak również nagrodzono najmłodszego i najstarszego uczestnika imprezy. Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku reprezentowali: Alfred Bomba, Jan Ciepliński (pomysłodawca i główny organizator zawodów), Weronika Drewniak, Edward Gut, Erwin Hermann, Danuta Koczwara, Irena Kowal, Grażyna Krzyżanowska, Ilona Król, Grażyna Kwiecińska, Teresa Mościńska, Maria Ogaza, Julian Penar, Anna i Henryk Słota, Ireneusz Soniewski, Irena Świerzy i Roman Wildanger. Organizatorem zawodów był Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku, a patronat nad zawodami objął Prezydent Bytomia, Damian Bartyla.