• 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

Rywalizacja łyżwiarzy o Mistrzostwo Bytomia

łyżwiarstwo W sobotę poznaliśmy najszybszych sympatyków jazdy na łyżwach. Mistrzostwa Bytomia w Łyżwiarstwie Szybkim tradycyjnie odbyły się na lodowisku przy ul. Pułaskiego. Corocznie, pod koniec sezonu, bytomska „stodoła” gości amatorów jazdy na łyżwach, którzy rywalizują z czasem i rywalami. Nie inaczej było i tym razem. Najliczniej na starcie stawili się najmłodsi, czyli kategoria 2005 i młodsi. Wśród dziewcząt w tym wieku najszybsza okazała się Paulina Niedźwiedź, która pokonała Hanię Andruszewską oraz Zuzannę Koćwin. Spośród chłopców najlepszy czas uzyskał Jakub Łoza, drugi był Kacper Maszczyszyn, a trzeci Tomasz Nierychło. W kategorii uczniów klas V na najwyższym stopniu podium stanął Łukasz Filocha. Za nim uplasowali się Bartosz Podstowka i Igor Langer. W tym samym roczniku dziewcząt na podium znalazły się dwie Alicje – Sowa (I miejsce) oraz Mota (II miejsce). Rocznik 2006 padł łupem Juli Szmol, która wyprzedziła Karolinę Ostańską i Jagodę Budzisz. Klasyfikacja wśród ich rówieśników wyglądała następująco: 1. Nikodem Pasieka, 2. Jerzy Miłakowski, 3. Patryk Górczyński. Mateusz Wawrzkiewicz zajął I miejsce w kategorii gimnazjalistów, wyprzedzając tym samym Jakuba Sojkę. Najlepszą gimnazjalistką okazała się Małgorzata Kasprzyk. Drugie miejsce zajęła Marta Sitek, a trzecie Julia Gambusz. Wśród najbardziej doświadczonych łyżwiarzy w najkrótszym czasie dystans 4 okrążeń pokonał Krzysztof Budzisz. Zaraz za nim uplasował się Krzysztof Gubała, a na najniższym stopniu podium stanął Lechosław Jacyszyn. W kategorii żeńskiej wygrała Katarzyna Budzisz. Najlepsi otrzymali medale, dyplomy oraz upominki ufundowane przez OSiR Bytom oraz Biuro Promocji.