• 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

9. Półmaraton zakończony

półmaraton Deszczowa pogoda nie przeszkodziła wczoraj miłośnikom biegów w udziale w jednej z największych imprez biegowych w południowej Polsce. W niedzielę 17 września na starcie 9. Bytomskiego Półmaratonu stanęło ponad 1200 osób, które rywalizowały o zwycięstwo w tej prestiżowej imprezie oraz atrakcyjne nagrody. Na najwyższym stopniu podium stanął Dawid Malina, który półmaraton (21 kilometrów) pokonał w czasie 1:12:47. Pierwszym bytomianinem który przebiegł linię mety był Jurek Dral z klubu KS Porażony Prądem Bytom (1:17:24). Obok półmaratonu , zorganizowano również rywalizację na mniejszych dystansach. Można było wystartować na 10,5 oraz 5 kilometrów. W tym pierwszym zwycięstwo wywalczył Piotr Mrachacz z Miechowickiej Grupy Biegowej, z kolei na 5 kilometrów pierwszy był Piotr Gnacek z Zabrza. Oprócz biegu, 39 osób wystartowało z kijkami w rękach. Najszybszy w kategorii Nordic Walking był Piotr Niechwiejczyk ze Świętochłowic. Wśród wszystkich uczestników wylosowany został samochód osobowy. Dacia Sandero trafiła w ręce Łukasza Tyrały z Częstochowy. W półmaratonie wystartowali również zawodnicy niepełnosprawni. Trzy osoby na wózkach inwalidzkich pokonały cały dystans 21 kilometrów.