• 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

Biegacze uczcili Święto Konstytucji 3 maja

Bieg Piękna, majowa pogoda przyciągnęła do Bytomia blisko 120 biegaczy, którzy 3 maja wzięli udział w 12 edycji „Biegu Konstytucji 3 Maja”. Wśród uczestników zawodów przeważali biegacze ze Śląska, ale nie zabrakło również reprezentantów innych regionów naszego kraju. Zwycięzcą tegorocznej edycji Biegu Konstytucji 3 Maja został…bez niespodzianek - Kamil Bezner, który najszybciej (w czasie 15 minut i 38 sekund) pokonał trasę liczącą około 5 km. Bezner to miejski „dominator”, jeśli chodzi o zawody biegowe. Drugie miejsce zajął Jurek Dral, zaś trzecie miejsce Dariusz Bronowski. Wszyscy biegacze, którzy dzisiaj stanęli na podium, reprezentowali Bytom. Warto jednak dodać, że wśród uczestników imprezy - oprócz mieszkańców Bytomia i innych śląskich miast - byli również zawodnicy z innych regionów Polski – Kujaw, Małopolski oraz Wielkopolski. Zwycięzcy, jak zwykle mogli liczyć na pamiątkowe puchary oraz medale, które wręczali Damian Bartyla – Prezydent Bytomia, Bożena Mientus – Zastępca Prezydenta Bytomia, oraz Robert Ky – Dyrektor OSiR Bytom. Wydarzenie uświetnił występ taneczny młodych tancerek z grupy „Arabeska”.