Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Menu główne:
  • 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

Międzynarodowy Festiwal w Hali na Skarpie

modele redukcyjne Pokazy technik modelarskich, prelekcje, wystawy oraz akademia modelarstwa dla dzieci – te i inne atrakcje czekają na uczestników Międzynarodowego Festiwalu Plastikowych Modeli Redukcyjnych. W nadchodzący weekend pasjonaci spotkają się w Hali na Skarpie, by zmierzyć się w tej wyjątkowej konkurencji.

Wierne odzwierciedlenie historycznych wozów bojowych, myśliwców wojennych lub nieco bardziej nowoczesnych pojazdów to skomplikowana sztuka. Dziś modelarzom redukcyjnym nie odmawia się talentu. Nie zawsze tak było. Jeszcze w latach 80 - tych bytowianin Edward Boni -  legenda śląskiego modelarstwa - nie mało się natrudził, by udowodnić, że jego pasja to nie zabawa w „lepienie samochodzików, autek i stateczków". Swoim autorytetem dowiódł całej Polsce, że tworzenie plastikowych modeli nie tylko wymaga kunsztu. Te precyzyjne „maleństwa" to często źródło wiedzy i inspiracji m.in. dla projektantów pojazdów.
 

Edward Boni doczekał się memoriału swojego imienia. Zawody w modelarstwie ku jego czci odbywają się od siedmiu lat. W tym roku, z okazji jubileuszowej dziesiątej edycji MFPMR, zawodnicy rozegrają jeszcze jeden memoriał. W ten sposób  uczczą pamięć płk. Jana Białego. Ten wybitny bytomianin, wielokrotnie odznaczany najwyższymi honorami, był pilotem oraz uczestnikiem trzech wojen.  2 marca o 11.00 przy ul. Jagiellońskiej odbędzie się  uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej jego imienia. Tym akcentem rozpoczniemy świętowanie festiwalu.

Przyjmowanie konkursowych prac rusza w sobotę o 8.00. Festiwal potrwa do niedzielnego popołudnia. Szczegóły dostępne na stronie internetowej: www.bytom-model-festiwal.pl. Organizatorem imprezy jest Miejski Dom Kultury Nr 2. Honorowy patronat sprawować będzie prezydent Damian Bartyla

źródło: www.bytom.pl

Przeszukaj serwis: