• 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

Łodzianie bezkonkurencyjni

turniej Piłkarze wodni ŁSTW Łódź zdominowali pierwszy turniej eliminacyjny Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. W zawodach rozegranych na Pływalni Krytej w Bytomiu zdobyli komplet punktów, zwyciężając wszystkie spotkania.

Łodzianie pokonali najpierw gospodarzy turnieju – UKS MOSM Bytom 17:3. Później równie wysoko (19:3) ograli zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego. W ostatnim meczu, rozegranym dzisiaj, rozgromili drugi zespół z Łodzi – Neptun, aż 23:1.

Mimo porażki z ŁSTW Łódź dobrze w turnieju wypadli nasi waterpoliści. „Bytomianie” pokonali Neptun Łódź 14:4 oraz zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego 17:5. Tym samym zajęli drugie miejsce w zawodach.

Zakończony dzisiaj turniej był pierwszym z czterech eliminacji, których stawką jest awans do wielkiego finału i walka o Mistrzostwo Polski. Kolejne zawody rozegrane zostaną również w Bytomiu już 16 marca.