• 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

Pokonaliśmy Podhale

hokej Chociaż wielu nie wierzyło w to, że z Podhalem Nowy Targ poloniści mogą zagrać jak równy z równym, niebiesko-czerwoni w pięknym stylu pokonali gości 5:2. Takim wynikiem zakończył się drugi finałowy mecz o awans do ekstraligi. Zawodnicy Podhala przeważali jedynie w pierwszej tercji pojedynku. O losach spotkania przesądziła druga tercja, którą nasi wygrali 3:0.

Drugie spotkanie serii finałowej play-off dobrze rozpoczęli goście. Już w 10. minucie Bartłomiej Bomba wyprowadził Podhale na prowadzenie 1:0. Niebiesko-czerwoni mogli wyrównać w 14. minucie, jednak golkiper gości obronił strzał Jakuba Stasiewicza.

Kolejne dwadzieścia minut należało już do Polonii. Do remisu doprowadził w 22. minucie Filip Stoklasa. Na kolejnego gola kibicom przyszło czekać do 33. minuty. Bramkarza gości ponownie pokonał Stoklasa, wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie. Niebiesko-czerwoni poszli za ciosem i trzy minuty później było już 3-1. Tym razem na listę strzelców wpisał się kapitan gospodarzy Dariusz Puzio.

Ostatnią tercję dobrze rozpoczęli zawodnicy Podhala. W 43. minucie goście przegrywali już tylko jedną bramką. Na gola "Szarotek" nasi odpowiedzieli błyskawicznie. W 45. minucie Pavel Urban podwyższył rezultat meczu na 4:2. Zwycięstwo gospodarzy przypieczętował w końcówce pojedynku Jakub Stasiewicz.

Dzisiaj (20 marca) o 17.00 na lodowisku przy Pułaskiego podopieczni Andrzeja Secemskiego będą mieli kolejną szansę na zwycięstwo. Po dwóch pojedynkach jest bowiem remis 1:1. To oznacza, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebne będą dodatkowe mecze w Nowym Targu.