• 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

Dzień badmintona w Bytomiu

badminton Lokalne środowisko badmintonowe rośnie w siłę, więc bez poważnych przygotowań nie można liczyć na sukces nawet w tak „młodych” zawodach, jak Mistrzostwa Bytomia. Druga edycja turnieju odbyła się 21 marca 2013 r.

Podobnie, jak w roku ubiegłym rywalizacja sympatyków badmintona odbyła się w Hali na Skarpie, gdzie przygotowanych zostało 8 pełnowymiarowych kortów.  Organizowana przez Miejski Szkolny  Związek Sportowy poranna sesja  skierowana została dla uczniów z Bytomia. Stawiło się kilkanaście dwuosobowych reprezentacji szkół podstawowych i gimnazjalnych, co samo w sobie jest już wyraźnym dowodem na rosnącą popularność badmintona. „W pierwszych zawodach badmintonowych uczestniczyły zaledwie dwie szkoły – mówi Marek Majeranowski, sekretarz MSZS . – Teraz Mistrzostwa Bytomia muszą się odbywać na największej dostępnej hali, ponieważ chętnych do udziału z roku na rok jest coraz więcej”. W kategorii najmłodszych chłopców pierwsze miejsce zajął Szymon Gajda, który w finale pokonał Mateusza Gadonia. Trzecie miejsce osiągnął Paweł Findysz. Wśród dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się Martyna Borek. Na podium znalazła się jeszcze Paulina Kokoszka i Katarzyna Timochina. Kategoria gimnazjalistek zdominowana została przez uczennice z Gim. nr 9 – Martynę Szymaniak i Emilię Wolny. Na najniższym stopniu podium stanęła Joanna Pilśniak. Najlepszym gimnazjalistą jest natomiast Maciej Kowalik. Za nim uplasowali się Bartosz Haubiec i Łukasz Spendel.

Od 17.00 korty należały już do kategorii open, w której łącznie wystartowało 50 osób. Nie brakło więc zarówno licealistów, jak i weteranów. „W badmintona grałem wiele lat temu jeszcze na starej hali w Szombierkach – opowiadał Piotr Knur . - Tego, co się człowiek nauczył już nie zapomni, ale kondycja już niestety nie ta”. Niespodzianką nie były wyniki klasyfikacji mężczyzn. Najwyższe pozycje zajęli przedstawiciele głównych ośrodków badmintonowych na Śląsku – Łazisk Górnych i Radzionkowa. Jednak pierwsze miejsce po raz drugi w krótkiej historii Mistrzostw przypadło Łukaszowi Urbanikowi, który po bardzo ciężkiej walce (21:19 i 25:22) pokonał Wojciecha Wycisło. Trzeci był Jacek Thomann. Podobnej dramaturgii zabrakło w kategorii kobiet. Poza wszelką konkurencją okazała się Bożena Wołkowycka, która przebrnęła przez cały turniej bez straty seta. W finale pokonana została zeszłoroczna zwyciężczyni Katarzyna Czerwińska. Spotkanie o miejsce trzecie padło łupem Izabeli Dzienisiewicz.

Najlepsi w kategorii open otrzymali puchary oraz nagrody ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu oraz Miasto Bytom.

Drugie Mistrzostwa Bytomia w Badmintonie to impreza, która nie byłaby możliwa do przeprowadzania bez pomocy MOSIR Łaziska Górne i MOSIR Radzionków, za którą organizatorzy pragną serdecznie podziękować.