Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Menu główne:
  • 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

Rowerami przepędzali zimę

Masa Rowerowa Choć kalendarzowo mamy już wiosnę, to zima wciąż nie daje za wygraną. Z mrozem i śniegiem dzielnie walczyli rowerzyści podczas jubileuszowej 45. Bytomskiej Masy Krytycznej. Ubrani w świąteczne stroje promowali, rowerowy ruch i próbowali przepędzić zimę z Bytomia! A czy im się to udało? Przekonamy się już za parę dni.

Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna wyruszyła w piątek punktualnie o 18.00 spod Biura Promocji na Rynku by manifestować swoją obecność na drogach i walczyć o prawa rowerzystów. Mimo mrozu i zalegającego na drogach śniegu bytomianie nie zawiedli, na starcie przejazdu stawiło się prawie dwudziestu miłośników jednośladów!

Akcja rozpoczęła się tradycyjnym zdjęciem, a po rundzie honorowej wokół Rynku fani dwóch kółek ruszyli w prawie dziewięciokilometrową trasę bytomskimi ulicami by promować jazdę na rowerze.

Celem uczestników każdej z Krytycznych Mas jest zwrócenie uwagi na aktualne problemy cyklistów i ich dyskryminację ze strony kierowców. Masa Krytyczna swoje korzenie ma  w San Francisco, gdzie od 1992 roku organizowana jest do dziś, w każdy ostatni piątek miesiąca. Masy Krytyczne organizowane są nie tylko w USA, ale także w krajach europejskich, w Azji i Australii. Obecnie najpopularniejsze odbywają się wciąż w San Francisco, gdzie co miesiąc we wspólnej rowerowej akcji bierze udział blisko 2 000 osób.

Kolejna 46. Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna już 26 kwietnia. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek, tradycyjnie na Rynek o 18.00.

źródło: www.bytom.pl

Przeszukaj serwis: