Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Menu główne:
  • 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

Przed nami finał Halowej Polski

Halowa Polska Już w najbliższą niedzielę, 14 kwietnia, będziemy mogli obserwować zmagania halowych piłkarzy z całej Polski. Do bytomskiej Hali Na Skarpie zawitają bowiem finaliści pierwszej edycji rozgrywek "Halowej Polski" w kategorii Futsal +16 Pro, którzy przebili się do niedzielnego turnieju przez gęste sito eliminacji, wygrywając na wstępie turnieje gminne, a w drugiej kolejności finały poszczególnych województw. O tytuł mistrzowski walczyć będzie dziesięć zespołów podzielonych na dwie grupy eliminacyjne, a wśród nich gospodarze – Kolegium Sędziów Podokręgu Bytom.

Społeczny projekt "Halowa Polska" powstał na kanwie turniejów Orlik Polska, które w krótkim czasie zgromadziły aż 50 000 uczestników. Inicjatorem imprez jest Fundacja Polska Do Przodu, której przedstawiciele, po sukcesie pierwowzoru, postanowili przenieść rozgrywki również na halę. Oficjalną postacią projektu został Andrzej Szłapa – najbardziej utytułowana i rozpoznawalna osoba polskiego futsalu.

W Bytomiu idea została podchwycona przez Stowarzyszenie Miłośników Sportu „Aktywni”, które dzięki dużemu zaangażowaniu i organizacyjnemu sukcesowi turniejów: regionalnego i wojewódzkiego, wespół z bytomskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, otrzymało prawo do organizacji Finałów Ogólnopolskich.

Ceremonia rozpoczęcia turnieju odbędzie się o godz. 9:00, dziesięć minut później rozpocznie się pierwszy mecz całodniowych zmagań. Finał zaplanowano na godz. 17:35, a w międzyczasie organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji, jak np. występy cheerleader’ek czy konkursy dla kibiców.

Serdecznie zapraszamy

Przeszukaj serwis: