Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Menu główne:
  • 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

Świąteczne bieganie

bieg konstytucji Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Bytomiu nie mogą się obejść bez tradycyjnego biegu. W tym roku już po raz siódmy biegacze wyruszą z Rynku na trasę, prowadzącą ulicami ścisłego centrum miasta.

Bieg Konstytucji na dobre zagościł w kalendarzu najważniejszych imprez w naszym mieście.  W roku 2012, również za sprawą fantastycznej pogody, na starcie stanęło ponad 600 uczestników – od przedszkolaków, aż po weteranów biegania.

Podobnie, jak w trakcie poprzednich edycji, biuro zawodów na miejscu zostanie uruchomione o godzinie 10.00. Dwie godziny później zaczynamy bieganie. Najpierw na trasę o długości  1,2 km (1 pętla) wyruszą uczestnicy biegu rekreacyjnego (bez klasyfikacji). W tym roku wyjątkowo bieg ten odbywać się będzie w ramach Akcji Polska Biega, której hasło przewodnie to „Przed zawałem uciekaj na własnych nogach”.

Po zakończeniu Akcji, około 12.45 rozpoczynamy wydarzenie główne. Biegacze będą mieli za zadanie pokonać 4 pętle o łącznej długości prawie 5 km. Klasyfikacja, z podziałem na mężczyzn i kobiety prowadzona będzie w kilku kategoriach wiekowych.  Dodatkowe kategorie przewidziane zostały dla osób niepełnosprawnych.

Po ceremonii wręczenia pamiątkowych statuetek dla najlepszych w poszczególnych kategoriach odbędzie się konkurs, w którym udział wezmą wszyscy uczestnicy obydwu biegów. Nagrodami głównymi w tym roku są rower górski i aparat fotograficzny.   

Serdecznie zapraszamy! Udział w biegu jest bezpłatny.

Regulamin

Przeszukaj serwis: