• 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

Szombierki gromią rywali. Zła passa Polonii trwa.

Szombierki Podopieczni Krzysztofa Górecki pewnie zmierzają po awans do III ligi. W sobotę pokonali u siebie Zielonych Żarki 4:0, powiększając przewagę nad pozostałymi rywalami.

Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej połowie. Gole dla Szombierek zdobyli Daniel Ryś oraz Marek Kubisz, zaś trzecią bramkę dołożył samobójczym strzałem obrońca gości. W drugiej części spotkania nasi wbili jeszcze jedną bramkę, a jej autorem był Sebastian Pączko.

Po 17 kolejkach Szombierki mają na koncie 36 punktów i bilans bramkowy 30:12. Kolejnym rywalem bytomian będzie na wyjeździe zespół Slavi Ruda Śląska. U siebie nasi zagrają dopiero 1 maja, a ich rywalem będzie Górnik 09 Mysłowice.

Polonia Bytom uległa w niedzielę u siebie Okocimskiemu Brzesko 0:3. Mecz przy Olimpijskiej rozstrzygnął się w pierwszych dziesięciu minutach. W drugiej połowie goście z Małopolski dołożyli jeszcze jedno trafienie, odnosząc w pełni zasłużone zwycięstwo.

Zespół z Brzeska podobnie jak niebiesko-czerwoni znajduje się w strefie spadkowej. Aby przedłużyć swoje szanse na pozostanie w gronie pierwszoligowców, przyjezdni musieli wygrać niedzielne spotkanie. Żaden z kibiców Polonii nie spodziewał się jednak, że już po dziesięciu minutach będzie po meczu. W 3. minucie Iwan Litwiniuk wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Niespełna pięć minut później Tomasz Ogar podwyższył na 2:0. Trzecią bramkę dla Okocimskiego dołożył w drugiej połowie Dawid Kucharski.

Bytomianie nadal z siedmioma punktami zajmują przedostatnią lokatę. Tabelę I ligi zamyka natomiast ŁKS Łódź, który wycofał się z rozgrywek.

Kolejnym rywalem naszych będzie na wyjeździe 24 kwietnia Arka Gdynia.