• 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

Polonia remisuje, Szombierki na fali

Polonia W 26. kolejce Polonia Bytom zremisowała na własnym boisku z GKS Katowice. Mimo słabej formy w tym sezonie, bytomianie pokazali, że wciąż stać ich na wyrównaną walkę. Z kolei podopieczni Krzysztofa Górecki odnieśli kolejne cenne zwycięstwo w drodze po awans do III ligi.

Na pierwszego gola w meczu Polonii Bytom musieliśmy czekać aż do 82. minuty. Wtedy to Adrian Napierała umieścił piłkę w siatce gospodarzy. Cztery minuty później katowiczanie mieli szansę na podwyższenie wyniku. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Przemysław Pitry.

Chwilowe załamanie polonistów to wynik gry w osłabieniu. W 79. minucie Kamil Białkowski otrzymał drugą żółtą kartę i opuścił boisko. Mimo to, na chwilę przed końcem spotkania udało się odrobić stratę. Wyrównującego gola z rzutu wolnego zdobył dla nas Bartosz Nowak.

"Zieloni" tym razem pokonali na wyjeździe Slavię Ruda Śląska 4:2. Bramki dla naszych zdobyli: Sebastian Pączko, Piotr Makowski oraz dwie, niezawodny Marek Kubisz. Po 18 kolejkach Szombierki mają na koncie 39 punktów i bilans bramkowy 34:14.

Ich kolejnym rywalem będzie Górnik 09 Mysłowice. Początek spotkania na stadionie miejskim przy Frycza-Modrzewskiego, 1 maja o 17.00.