Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Menu główne:
  • 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

Bytom gościł łuczników

Łucznictwo Blisko 70 najlepszych łuczników z kraju przybyło do Stolarzowic na I Rundę Pucharu Polski w Łucznictwie Polowym FIELD WA 2013. Zawody firmowane przez Polski Związek Łuczniczy rozegrano w trzech kategoriach wiekowych: kadet, junior i senior.

Zawody organizowane wspólnie przez LKS Tempo Stolarzowice i Urząd Miejski w Bytomiu rozegrano w sobotę  na terenach leśnych przy ulicy Suchogórskiej w Stolarzowicach. Najlepsi łucznicy rywalizowali tam zgodnie z zasadami Rundy FIELD WA: 2 x 12 celi – odległości oznaczone. Jednak ze względu na warunki atmosferyczne w kategorii kadetów i juniorów zawody zostały skrócone do jednego okrążenia, tj. 12 celów. 

Łucznictwo to bardzo wymagająca dyscyplina sportu. W zawodach każdy strzał jest ważny, a zawodnik musi być skoncentrowany cały czas. W sobotę najlepsi łucznicy odebrali z rąk Prezydenta Bytomia medale i pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali ponadto cenne nagrody rzeczowe. Poniżej prezentujemy wyniki sobotnich zawodów.

źródło: www.bytom.pl 

Przeszukaj serwis: