Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Menu główne:
  • 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

Memoriał im. Leszka Błażyńskiego

Memoriał Gdy w 1977 roku Leszek Błażyński stawał na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Europy w Halle bytomski boks święcił triumfy. Od roku 1976 to właśnie w lokalnym klubie Szombierek Bytom jeden z najlepszych pięściarzy wagi muszej swojego pokolenia przygotowywał się do startów w najważniejszych imprezach. I choć wiele czasu upłynęło od tych najbardziej chwalebnych momentów, pamięć o wybitnym polskim medaliście olimpijskim z Monachium i Montrealu nie zanika. Najlepszym dowodem na potwierdzenie tej tezy jest organizowany już po raz 8. Międzynarodowy Memoriał, który odbędzie się 25 i 26 maja w Hali na Skarpie.

 Podobnie, jak w latach ubiegłych czekają nas dwa dni walk młodych pięściarzy z całej Europy. Przed bytomską publicznością zaprezentują się przedstawiciele m.in. Niemiec, Holandii czy Ukrainy. Nie zabraknie również zawodników zrzeszonych w klubie z Bytomia.  Bez wątpienia tegoroczna impreza będzie więc godna nazwiska swojego patrona. Dla bokserów, którzy dopiero zaczynają swoją karierę turniej ten może być pierwszym poważnym przetarciem i możliwością zdobycia bezcennego doświadczenia.  

Choć oficjalne rozpoczęcie zawodów zaplanowane zostało na godz. 17.00 w sobotę, walki toczyć się będą od popołudnia. Na starcia zapraszamy już od godz. 13.00. Ale pierwszy dzień upłynie nie tylko pod znakiem pojedynków na ringu. O godzinie 18.30 odbędzie się koncert zespołu Firma/Drużyna Mistrzów.  

Największe emocje przewidywane są w niedzielę, gdy w walkach finałowych zmierzą się najlepsi w swoich kategoriach wagowych. Batalie o najwyższy stopień podium rozpoczną się o godz. 11.00.  

Dodatkową atrakcją dla publiczności będą konkursy, w trakcie których będzie można wygrać atrakcyjne nagrody ufundowane przez organizatorów i sponsorów Memoriału.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp na turniej jest bezpłatny.

Przeszukaj serwis: