Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Menu główne:
  • 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

Mistrzowie wyciskania sztangi

Sztanga Czterdziestu muskularnych mężczyzn zawitało w niedzielę do Hali na Skarpie, by zmierzyć się z podnoszeniem sztangi leżąc. Wśród nich byli zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Największy ciężar pokonał Artur Rejek, wyciskając 235 kilogramów. To pierwsze takie otwarte mistrzostwa w Bytomiu.

Zawodnicy rywalizowali w kilku kategoriach wagowych. Mistrzem Open Junior został Marcin Dulko. Wśród sztangistów o masie ciała nie przekraczającej 70 kg najlepszy okazał się Grzegorz Łukow. W kategorii do 80 kg zwyciężył Mateusz Pawelak. Andrzej Juraszek z kolei pokonał rywali w grupie mężczyzn ważących maksymalnie 90 kg. Wśród ciężarowców do 110 kilogramów równych sobie nie miał Grzegorz Błachowiak. Rekord wczorajszych zawodów zapisał na swoim koncie wspomniany już Artur Rejek, startując w kategorii +110 kg.

Osobną konkurencją było wyciskanie wielokrotne. Pierwsze miejsce zdobył w niej Maciej Ondycz, podnosząc sztangę 45 razy.  

Rywalizacja w Hali na Skarpie trwała niemal cały dzień. Zdaniem organizatorów Pierwsze Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w Bytomiu trzeba uznać za udane. Jak zapewniają, w przyszłym roku możemy spodziewać się kolejnej edycji.

Imprezie patronował prezydent Damian Bartyla.

źródło: www.bytom.pl 

Przeszukaj serwis: