• 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

Ostatnie spotkanie w pierwszej lidze

Polonia Przegraną gospodarzy zakończył się mecz Polonii Bytom z Zawiszą Bydgoszcz. Choć nasi piłkarze do 40. minuty bronili się dzielnie, zostali pokonani aż 0:4. Druga połowa prawie w całości należała już do gości.

W 42' minucie po faulu na Sebastianie Ziajce w polu karnym, Paweł Abbott z 11 metrów zapewnił prowadzenie bydgoskiemu Zawiszy. Jak mawiają fani piłki nożnej: „nie wykorzystane okazje się mszczą" - po szansie Polonii na wyrównanie, przyjezdni poprawili wynik na 0:2. W 61' minucie ponownie Abbott trafił do naszej bramki, lobując bytomskiego bramkarza Mateusza Mikę. O jedno oczko poprawił wynik Sebastian Ziajka, trafiając z lewej strony boiska dwadzieścia minut później. Wynik spotkania na 0:4 ustalił w 85' minucie Tomasz Ostalczyk.