• 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

Młodzi piłkarze wodni nie zwalniają

wodna Drużyna UKS MOSM Bytom prowadzona przez trenerów Krzysztofa Paczynę i Marka Broncla oraz kierownika ekipy - Jacka Liniewieckiego, zdobyła srebrne medale w trakcie finałów XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich.

Po rundzie kwalifikacyjnej grupy I, bytomianie uplasowali się na II pozycji, i oczekiwali w półfinale na zwycięzcę pierwszego ćwierćfinału,  pomiędzy Kszo Ostrowiec Św. a Pałacem Młodzieży. Ostatecznie to KSZO stanęło na drodze podopiecznym Paczyny i Broncla, ale nie było w stanie nawiązać wyrównanej walki (14:5).

Niestety w finale zespół UKPW Legia Warszawa okazał się zdecydowanie zbyt mocny dla UKS MOSM. Drużyna ze stolicy zwyciężyła  4:20 i pewnie zajęła najwyższy stopień podium.

Bytomscy piłkarze maja jednak duże powody do zadowolenia. 2 miejsce to niewątpliwy sukces, gdyż tegoroczna olimpiada  dotyczyła zawodników rocznika 1996 i młodszych, a nasi medaliści wywalczyli zawodnikami z rocznika 1997 oraz pierwszym składem młodzików, którzy 2 tygodnie temu zdobył złoto w swojej kategorii wiekowej.