• belka
  • glf

Sobota na desce

SSS 1 Choć żar lejący się z nieba nie skłaniał do aktywności sportowej, uczestnicy Silesian Skate Show 2013 dawali z siebie wszystko. Tradycyjnie już pierwsi na bytomskim skateparku jeździli fani deskorolki.

Uczestnicy sobotnich zawodów rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych – do lat 16 i powyżej. W rundzie eliminacyjnej zawodnicy prezentowali się w formule jam – jednoczesnego przejazdu kilku osób. W finałach każdy zawodnik dostał już cały skatepark, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Sędziowie ze Skateshopu Kosmos oceniali przejazdy pod kątem płynności jazdy, trudności tricków oraz wykorzystania przeszkód.

Ostatecznie w kategorii „do lat 16” zwyciężył Przemek Hipler, drugie miejsce zajął Mateusz Kowalski, a trzecie – Patryk Brzeziński. W kategorii OPEN – powyżej 16 lat startowało blisko dwudziestu zawodników. Pierwsze miejsce po bezbłędnym przejeździe zdobył bezkonkurencyjny tego dnia Mateusz Ludwicki. Na drugim stopniu podium stanął Tomasz Bieleniuk, a na trzecim, zwycięzca poprzednich edycji – Łukasz Pergół.

Najlepsi otrzymali nagrody ufundowane przez organizatorów – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu oraz Skateshop Kosmos.