Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Menu główne:
  • 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

Pościgaj się na rowerze

Wyscigi 7 września fani ścigania na rowerach wyruszą na trasy w bytomskim parku, aby rywalizować o tytuł najszybszego. Wszystko za sprawą „Wyścigów Rowerowych”, które odbędą się w ramach organizowanej przez Policję kampanii „Żeby być, trzeba żyć”. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu jest współorganizatorem imprezy.

Zgłoszenia do udziału w imprezie przyjmowane będą w dniu zawodów, od godz. 8.30 w biurze ulokowanym na tzw. psiej polanie za bytomskim Torkacikiem. Rywalizacja na trasie rozpocznie się o godz. 10.00. Uczestnicy zawodów będą mieli za zadanie w jak najkrótszym czasie przebyć pętlę prowadzącą parkowymi dróżkami. Dystans zostanie dostosowany do kolejnych kategorii wiekowych. Zawodnicy, którzy osiągną najlepszy czas w poszczególnych kategoriach otrzymają nagrody. Dodatkowo przeprowadzony zostanie konkurs, w którym wezmą udział wszyscy uczestnicy imprezy. Do wygrania będzie m.in. rower górski.

 

Wyścigi to główne, choć nie jedyne wydarzenie imprezy. O godz. 9.00 w bytomskiej muszli koncertowej pojawi się ze specjalnym programem policyjna orkiestra. Nie zabraknie również pokazów samoobrony (godz. 13.00), a około godz. 15.00 przez zgromadzoną publicznością zaprezentuje się furgon profilaktyczno-edukacyjny.  W trakcie zawodów będzie można również wziąć udział w konkursach i zabawach towarzyszących.

Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Serdecznie zapraszamy!

Oświadczenie - udział osób niepełnoletnich

Regulamin zawodów

Przeszukaj serwis: