Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Menu główne:
  • 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

Biegi, piłka nożna, nordic walking – słowem: Półmaraton 2013

Bytomski Półmaraton Trzymam kciuki za wszystkich, którzy trenują przed 5. edycją Bytomskiego Półmaratonu.. Mam nadzieję, że w tym roku padnie rekord frekwencji, dlatego gorąco zachęcam do wzięcia w nim udziału – mówi wiceprezydent Andrzej Panek i dodaje: Wiem, jaka to frajda przygotowywać się do zawodów biegowych, bo sam kiedyś brałem w nich udział.

Ulice Miechowic znów zapełnią się biegaczami za nieco ponad trzy tygodnie w niedzielę, 22 września. Trasa Półmaratonu ma oficjalny atest i wyliczona jest co do centymetra. Jak przyznają organizatorzy imprezy: Droga nie należy do najłatwiejszych. Nie brakuje na niej podbiegów, jednak jest bardzo urozmaicona. Biegacze odwiedzą nowe osiedle, jak i starszą część dzielnicy. Pobiegną m.in. lasem i obok domków jednorodzinnych.

Jak co roku, na specjalnych dystansach zmierzą się najmłodsi. W zawodach wezmą udział już nawet trzylatki, pokonując trasę 20 metrów. Najstarsze dzieci i młodzież przebiegną ok. 1, 3 kilometra. Dla młodych fanów piłki nożnej przygotowano turniej Miechowice Cup 2013 (rocznik 2004).

W trakcie Półmaratonu po raz kolejny okaże się, że niepełnosprawność nie musi być przeszkodą w uprawianiu sportu. Na dystansie 10 kilometrów wezmą w nim udział również osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Ostrzą też swoje kije miłośnicy nordic walking! To nowość. Kto pierwszy i w jakim czasie przejdzie trasę 10,5 kilometra? Okaże się już 22 września.

Wiadomo, że biegać może każdy bez względu na wiek. Aby jednak zachęcić panie w sile wieku do wzięcia udziału w Półmaratonie, Roman Badura, który na co dzień namawia bytomian do jazdy na dwóch kółkach, ufundował rower dla najstarszej uczestniczki imprezy. No i pamiętajmy - jeśli na starcie Półmaratonu w tym roku pojawi się 1200 osób, wśród wszystkich uczestników wylosowana zostanie nagroda główna - skoda fabia.

Bytomski Półmaraton to impreza rodzinna, na pewno nie miałaby takiego rozmachu bez zaangażowania wielu osób, którym chcę bardzo podziękować - mówi wiceprezydent Andrzej Panek.

Ambasadorami Bytomskiego Półmaratonu jest wielu wybitnych sportowców: Waldemar Legień, Marek Plago, Ewa Bugdoł, Robert Krawczyk, Damian Jonak, Małgorzata Sobieraj oraz perkusista Mirosław Muzykant.

źródło: www.bytom.pl

Przeszukaj serwis: