• 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

Rowerowe ściganie z czasem

wyscigi 80 uczestników, 2 trasy i cała masa atrakcyjnych nagród. Właśnie tak wyglądały wyścigi rowerowe, które odbyły się w sobotnie przedpołudnie w bytomskim parku.

Rowerowe ściganie z czasem to część prowadzonej przez Komendę Miejską Policji kampanii „Żeby być, trzeba żyć”, której celem jest zwiększenia bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego a zwłaszcza pieszych.

Rowerzyści podzieleni zostali na 5 kategorii wiekowych, a dystans dostosowany do wieku startujących. I tak wśród najmłodszych najlepszy czas odnotował Sadkowski Michał.  Za nim uplasowali się Aleksander Szastok i Mitas Krystian. W kategorii klas 5 i 6 zwyciężył Mateusz Markusik, który o ułamki sekund wyprzedził Jakuba Swobodę. Trzeci był Dawid Paliga. Z kolei Wiktor Radwan okazała się najszybszym gimnazjalistą. Na pozostałych stopniach podium uplasowali się Piotr Cempulik i Klaudia Kaleja. Pozostałe kategorie, czyli szkoły ponadgimnazjalne i open rywalizowały już na trasie 2 pętli po 1500 m. bezkonkurencyjny na pełnym dystansie był Rafał Pruciak, notując czas o 23 sekundy lepszy od drugiego na mecie Pawła Kołodziejskiego. Na najniższym stopniu podium roczników 1994-1997 stanął Przemysław Szyszka. Kategoria najbardziej doświadczonych padła łupem Mariusza kapeli. Adam Mazgaj był drugi, a Jasiński Mateusz trzeci.

Równie wielkie emocje, jak część sportowa wzbudził konkurs na zakończenie wyścigów. Szczęśliwcy po imprezie wrócili do domu m.in. z rowerami ufundowanymi przez Toyota Czajka Bytom oraz Selgros.

Przy okazji imprezy można było również zapoznać się ze sprzętem, jakim dysponuje bytomska Policja, wziąć udział w konkursach towarzyszących, a także obejrzeć pokaz judo przygotowany przez klub Czarni Bytom.