• 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

Bytomscy koszykarze niepokonani

Polonia Bytom Podopieczni Radosława Kucińskiego koszykarze Polonii Bytom nie zwalniają tempa. Wczoraj odnieśli kolejne zwycięstwo pokonując na wyjeździe MCKiS Jaworzno II 79:78.

Mecz od początku był bardzo wyrównany. Pierwsze dwie kwarty wygrali gospodarze, dzięki czemu prowadzili 45:39. Poloniści dopiero w trzeciej kwarcie zaczęli odrabiać straty, jednak o losach meczu przesądziła końcówka spotkania. Jeszcze na pięć sekund przed końcowym gwizdkiem sędziego niebiesko-czerwoni przegrywali jednym punktem. W tym momencie trener bytomian wziął czas, by ustawić grę w ostatnich sekundach meczu. Dzięki temu nasi koszykarze przeprowadzili skuteczną akcję, zakończoną celnym rzutem. Tym samym wyszli na jednopunktowe prowadzenie, którego już nie oddali rywalom.

Najwięcej punktów dla Polonii Bytom zdobyli: Adam Anduła i Grzegorz Zadęcki po 21 oraz Marcin Ecka - 14.

Koszykarze Polonii są wciąż niepokonanym zespołem w III lidze i z kompletem punktów prowadzą w tabeli. Kolejnym rywalem podopiecznych Radosława Kucińskiego będzie 25 stycznia zespół RKK AZS Racibórz. Mecz odbędzie się w Hali na Skarpie w Bytomiu-Szombierkach.