• 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

Mistrzowie badmintona wyłonieni

badminton Korneliusz Koptoń został Mistrzem Bytomia w Badmintonie. W finale wyższość zawodnika z Katowic uznać musiał dwukrotny zwycięzca z lat poprzednich Łukasz Urbanik. W piątkowych zawodach, w kategoriach "open" wzięło udział 25 zawodników i zawodniczek.

Imponująco prezentowała się przede wszystkim kategoria mężczyzn. Już bowiem po losowaniu, w 1 rundzie doszło do kilku bardzo zaciętych, trzysetowych pojedynków. Zgodnie z zasadami systemu brazilijskiego przegrany nadal pozostawał w stawce, tyle tylko, że musiał się przebijać do półfinału dłuższa drogą.

Bez większych problemów awans do półfinału wywalczyła sobie dwójka Korneliusz Koptoń i Łukasz Urbanik. Ta sama dwójka w finale rozstrzygnąć miała, do kogo należeć będzie tytuł. Bezkonkurencyjny okazał się Korneliusz Koptoń. W decydującej rozgrywce zwyciężył w dwóch setach: 15:13 i 15:7. Najniższe miejsce na podium zajął Paweł Gansiniec.

Wśród kobiet równych sobie nie miała Katarzyna Czerwińska. Tym samym zanotowała drugie zwycięstwo w bytomskich zawodach. Srebrny medal powędrował do Lucyny Pietrzyk, a trzecie miejsce zajęła Sara Ślusarczyk.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali sprzęt sportowy, medale i dyplomy.