• 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

Wysokie loty na Streetballu

Streetball Kapryśna pogoda to żaden problem dla sympatyków koszykówki ulicznej. W niedzielę na bytomskim Torkaciku zjawiło się prawie 80 osób. Zwłaszcza kategoria open mężczyzn obsadzona była drużynami bardzo silnymi. Do turnieju przestąpiło 20 ekip o niezwykle wdzięcznych nazwach. I tak najbardziej prestiżowa kategoria open mężczyzn padła łupem zespołu „Mam małego”, w składzie którego znaleźli się zawodnicy GTK Gliwice: Tomasz Wróbel, Maciej Maj i Emil Podkowiński. W finale Ekipa z Gliwic w pokonanym polu pozostawiła „Gramy bez spiny”, a trzecie miejsce przypadło drużynie z Bytomia, czyli „Pokemonom”. W połączonej kategorii do lat 16 (do 13 lat i 14-16) pierwsze miejsce przypadło …13-latkom z zespołu „Sikora i spółka” . Drugie miejsce zajęli „Pogromy Koni”, a trzecie „Yellow Submarines”. Razem w jednej grupie grały także dziewczyny z różnych kategorii wiekowych ( 14-16 lat i open). Tu także doszło do niespodzianki, bowiem tytuł najlepszych koszykarek zdobyły „Murzynki”, grające na co dzień w U-16 (Kinga Zaprzałka, Natalia Wilamowska, Julia Girczys, Wiktoria Borzęcka). Drugie miejsce wywalczyły „Surowe kurczaki”, a trzecie „Niejanie”. Najlepsi w swoich kategoriach otrzymali medale, dyplomy , nagroda rzeczowe i upominki ufundowane przez Miasto Bytom.