Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Menu główne:
  • 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

Ankieta dla trenerów koordynatorów.

Do pobrania

Przewozy MOSM

Informujemy, że od dnia 22 maja 2017 nastąpią zmiany w zasadach dot. przewozu zawodników grup młodzieżowych busami.

Przejazdy do 50 km (włącznie, w obydwie strony) realizowane będą tylko i wyłącznie przez:

Big Bus - tel. 508 557 184,

Natomiast przejazdy o długości 51 km i więcej obsługiwać będzie tylko i wyłącznie:

Marecki Bus - tel.: 600 966 362 lub 668 306 846, mail:

Bardzo prosimy o przestrzeganie powyższych wytycznych.

O kontakt z przewoźnikami prosimy w godzinach od 9:00 do 18:00.

 

 

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informujemy, że  przewozy sekcji MOSM-u realizowane są przez: 

 

Autokary:

Przewóz Osób Grześ

Bytom

kontakt: 602 319 658,  pogrzes@interia.pl

 

Mikrobusy:

Marecki Bus

tel.: 600 966 362 lub 668 306 846 mail: marecki.bus@onet.pl 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informujemy, że od dnia  1.01.2015, przewozy sekcji MOSM-u realizowane będą przez: 

Autokary:

Ośrodek Szkoleniowo – Usługowy Rajd Ryszard Walc

z siedzibą w Radzionkowie 41 – 922 ul. Męczenników Oświęcimia 23

koszt:

3,50 zł. brutto za 1 km. , postojowe 31,00 zł brutto za 1 h

kontakt: 32 289 77 77, 505 112 221, 

 

Mikrobusy:

Usługi Transportowe Dariusz Jojko

koszt:

1,95 zł. brutto za 1 km, postojowe 18,40 brutto za 1h

kontakt: 511 626 000, 503 943 337, naszbus@o2.pl

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                                                                      31 stycznia 2013 r.

Informujemy, że od dnia  01.02.2013, przewozy sekcji MOSM-u realizowane będą przez: 

Autokary:

Ośrodek Szkoleniowo – Usługowy Rajd Ryszard Walc

z siedzibą w Radzionkowie 41 – 922 ul. Męczenników Oświęcimia 23

koszt:

3,40 zł. brutto za 1 km. , postojowe 33,50 zł brutto za 1 h

kontakt: 32 289 77 77, 505 112 221,

 

Mikrobusy:

ALEX-TRAVEL –  Firma Transportowo-Usługowa Irena Czaja

z siedzibą w Zabrzu 41 – 807 ul. Kościuszki 73

koszt:

1,94 zł. brutto za 1 km, postojowe 17,50 zł. brutto za 1 h

kontakt: 505 052 156 ,

-------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------

  • rugby
Rugby Klub Czarni w Bytomiu informuje, że organizuje zimowy obóz sportowy w dniach 09.02.13 - 16.02.13 w Pokrzywnej.Zapraszamy dzieci i młodzież do 17 roku życia zarówno dziewczyny jak i chłopców.Koszt wyjazdu to 550 zł. więcej info: tel. 505622122 oraz www.rc-czarnibytom.eu

                                                                                                      27 stycznia 2012

 

Informujemy, że od dnia  01.02.2012, przewozy sekcji MOSM-u realizowane będą przez:

 

autokary:

Zdzisław Pałka, tel. 692445261

cena 3,88 zł brutto za km

postojowe 24,80 zł brutto

 

mikrobusy:

Wojciech Kosma, tel. 500247979 

lub

Wojciech Nurek tel. 784849378

2 zł brutto za km

postojowe 25 zł brutto

  

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

                                                                                                                      6 kwietnia 2012

 

„Nie da się żyć bez hokeja” – Franciszek Kukla wraca do Polonii Bytom

 

Grał na Igrzyskach Olimpijskich w Calgary i Mistrzostwach Świata Dywizji A. Z Polonią Bytom, jako zawodnik i trener, był kilkukrotnym Mistrzem Polski, a w roku 1985 wybrany został najlepszym hokeistą w kraju. Teraz jeden z najlepszych bramkarzy w historii polskiego hokeja wraca do macierzystego klubu uczyć kolejne pokolenia.

 

Franciszek Kukla miał 13 lat, gdy pierwszy raz pojawił się na treningu Polonii Bytom, która wówczas była jeszcze w trzeciej lidze. Jak na realia sportu to debiut późny. Mimo to trener Tadeusz Nikodemowicz nie wahał się przyjąć młodego bytomianina. „Dla nas, którzy wychowaliśmy się na osiedlu robotniczym – stwierdza po latach Kukla – były prosta alternatywa: albo kopalnia albo sport. Hokej dawał młodym ludziom jakieś perspektywy.” Początek jego przygody ze sportem nie należał do łatwych. W latach 60-tych warunki treningowe były dalekie od komfortowych. Klub miał do dyspozycji jedynie lodowisko naturalne w Parku, które dodatkowo wymagało dużo pracy. „Zawsze kilka godzin przed treningiem przychodziliśmy łopatami zrzucać śnieg z tafli. Zdarzało się i tak, że jak się już uporaliśmy z lodowiskiem to przychodziła pierwsza drużyna i nie było czasu na nasz trening”. Niedogodności były jednak dobrą szkołą charakteru i budziły w Kukli jeszcze większy głód hokeja. Później za normalne uważał zostawanie na treningach roczników starszych i stawanie naprzeciw zdecydowanie silniejszym. Na pierwsze efekty swojej pracy nie czekał zbyt długo.

Zaledwie 3 lata po związaniu się z Polonią przesunięto go do drużyny seniorskiej. W niej miał spędzić 23 lata, stając się prawdziwą legendą i przemierzając ze swoim klubem drogę od najniższych lig, aż po mistrzostwo. Jednak przez cały ten okres nic nie przychodziło mu łatwo. Dziś przyznaje, że wiele razy sytuacja, w jakiej się znajdował doprowadzała go do frustracji. „W latach 60-tych i 70-tych zawsze byłem ten drugi i musiałem z kimś rywalizować. Konkurencja zawsze była mocna. Jak awansowaliśmy do Ekstraligi to do Polonii kupili jeszcze kolejnych bramkarzy. Ja nie zamierzałem odpuszczać. W końcu stanąłem między słupkami i nie oddałem miejsca aż do 1988”.

Lata 80-te to złoty okres dla bytomskiego hokeja. Polonia wywalczyła trzy tytuły mistrza kraju (1984,1986, 1988) i tyle samo srebrnych medali (1983, 1985, 1987), a Kukla dzięki fantastycznym występom awansował do rangi bramkarza nr 1 w kraju. Igrzyska w Sarajewie, z dosyć niezrozumiałych powodów, nie miały być jeszcze dla niego, ale przez kolejne 4 lata jeździł z reprezentacją już wszędzie. W sumie koszulkę z Orłem zakładał 51 razy, a prawdziwym ukoronowaniem wysiłków jego i całego bardzo mocnego pokolenia polskich hokeistów był występ na Igrzyskach w Calgary, gdzie toczyli niezapomniane boje ze Szwecją, Kanadą i Francją.

Udział w tym turnieju był dla Franciszka Kukli czymś wyjątkowym, lecz pytany o swój najlepszy występ przywołuje Moskwę i Mistrzostwa Świata w roku 1986. To tam reprezentacja Polski sprawiła olbrzymią sensację, wygrywając z Czechosłowacją 2-1. Kukla robił na bramce rzeczy niewiarygodne. Łącznie obronił około 80 strzałów rywali. „To był wielki mecz. Byłem potwornie zmęczony, ale szczęśliwy jak nigdy. – wspomina z dumą. - Czechosłowacja w ogóle miała do mnie pecha. Na każdym etapie mojego grania udawało mi się wygrać z ich drużynami, klubowymi i narodowymi.”

Sukcesy na arenie międzynarodowej notował też z klubem. W 1985 bytomianie wyeliminowali Dynamo Berlin (po karnych, Kukla obronił 4) i zagrali w turnieju finałowym Pucharu Europy. Nigdy już żadnej polskiej drużynie nie udało się powtórzyć tego wyczynu.

Mimo to gra dla Polonii wciąż wymagała dużo determinacji pozasportowej i pogodzenia się z nieubłaganym stanem rzeczy. „Nigdy się tutaj niczego nie dorobiłem. Premie, jakie dostawaliśmy za kolejne zwycięstwa i awanse były znacznie niższe niż innych klubach. Za Mistrza Polski można było pojechać na wczasy, krajowe oczywiście.” Od razu jednak dodaje: „Ja nigdy nie chciałem odejść. Za bardzo byłem za Polonią. Mogłem iść gdzieś indziej, zarobić. Ale ja tutaj miałem wspaniałych kolegów, takich jak Zbyszek Bryjak, Andrzej Kądziołka i wielu innych, których długo wymieniać. Z nimi po prostu lubiłem grać.”

Po zmianie barw klubowych i wyjeździe w 1988 roku do Belgradu by grać w tamtejszej Crvenie Zvezdie, Kukla jeszcze mocniej zaczął doceniać swój były zespół. „W Jugosławii obrzydł mi na jakiś czas hokej. Po każdym spotkaniu schodziłem do szatni wyczerpany. Drużyna była słaba, bardzo rzadko trenowali. Ja i dwóch Kanadyjczyków musieliśmy nadrabiać za wszystkich. A rywale prezentowali zupełnie inny poziom.” Pobyt za granicą trwał zaledwie rok. Po powrocie brakło już chęci do kontynuowania gry.

Kukla przesiadł się więc na ławkę, tym razem trenerską. Przez dwa lata był asystentem Tadeusza Nikodemowicza. W 1991 r. jako drugi trener zdobył z Polonią ostatni, jak dotychczas, tytuł najlepszych w Polsce.

Po odejściu z Polonii przyszedł okres dłuższej rozłąki z hokejem. Na meczach swojego ukochanego klubu pojawiał się tylko w roli kibica. Do czasu.

„Propozycja wiceprezydenta Mariusza Wołosza i Dyrektora OSiR-u Adama Frasa, aby zaangażować mnie w szkolenie młodych bramkarzy Polonii jest dla mnie czymś wielkim i szczególnym – mówi wyraźnie wzruszony. – To ludzie, który mi naprawdę pomogli”.

Do nowej roli były olimpijczyk podchodzi z dużym zapałem i przekonaniem, że wiele dobrego czeka jeszcze na kibiców hokeja w Bytomiu. ”Andrzej Secemski (trener pierwszej drużyny TMH Polonii) robi dobrą robotę. Ma swoją charyzmę, potrafi skupić wokół siebie drużynę. Widać, że on to kocha. Myślę, że za rok powalczą o ligę.” „Być może wtedy znów wrócą czasy, gdy na trybunach były tysiące osób” – dodaje.    

Swoja wkład w rozwój klubu widzi jasno: „Chodzi o to, żeby im ktoś im tę wiedzę o bronieniu przekazał. Po co się mają męczyć. Ja szedłem na trening zadowolony i tak z niego wracałem. Chciałbym, żeby młodzi mieli podobne podejście. Bardzo się cieszę, że będę mógł im coś przekazać.”

                         ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------                              

                                                                                                         8 marca 2012

Hokej

Mistrzostwa Polski Juniorów - podsumowanie
 
W odbywających się w Katowicach - Janowie Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych tytuł najlepszej drużyny i złoty medal wywalczył sobie zespół z Nowego Targu. Drużyna Polonii Bytom uplasowała się na 5 miejscu. Srebro przypadło Unii Oświęcim, brąz dla Sanoka. W zawodach wzięło udział 6 najlepszych drużyn z Polski. W grupie A: MMKS Podhale Nowy Targ, MKS Sokoły Toruń, Energa Stoczniowiec Gdańsk, w grupie B: UKH Unia Oświęcim, Ciarko PBS Bank Sanok, Polonia Bytom.

Wśród najlepszych  strzelców  XVIII OOM w Sportach Zimowych Śląsk 2012 znalazł się  bytomski zawodnik DAWID MAZUR zajmując 5 miejsce w klasyfikacji z dorobkiem 4 punktów.

Klasyfikacja  końcowa
I  MIEJSCE        MMKS PODHALE NOWY TARG  
II  MIEJSCE       UKH UNIA OŚWIĘCIM
III  MIEJSCE       KH SANOK
IV MIEJSCE       MKS SOKOŁY TORUŃ
V MIEJSCE        UKS MOSM BYTOM
VI MIEJSCE       GKS STOCZNIOWIEC GDAŃSK

Terminarz turnieju:
28.02.2012
13:00 MMKS Podhale - MKS Sokoły                                    10 : 3  (3 : 2; 2 : 0; 5 : 1)
16:00 UKH Unia Oświęcim- Ciarko PBS Bank  Sanok    4 : 3  (2 : 1; 0 : 2; 0 : 1) D 0:0   K 1:0

29.02.2012
13:00 MKS Sokoły - Energia Stoczniowiec  4 : 1 (1 : 0; 1 : 0; 2 : 1)
16:00 KH Sanok   - UKS MOSM Bytom            2 : 1 (1 : 1; 0 : 0; 1 : 0)
UKS MOSM Bytom:     bramki podania
BRYŁKA BARTOSZ               1     0
MAZUR DAWID                       0     1
Kary: 47 minut.

01.03.2012
13:00 Energa Stoczniowiec - MMKS Podhale    2 : 9 (1 : 2; 1 : 2; 0 : 5)
16:00       UKS MOSM Bytom - UKH Unia              0 : 3 (0 : 2; 0 : 0; 0 : 1)

3.03.2012
A1 - B2    MECZ PÓŁFINAŁOWY  NR 1   
MMKS PODHALE Nowy Targ --  KH SANOK             5 : 0  (0 : 0; 2 : 0; 3 : 0)

B1 - A2  MECZ PÓŁFINAŁOWY  NR 2
UKH UNIA Oświęcim -- MKS SOKOŁY TORUŃ :         5 : 1  (1 : 0; 2 : 1; 2 : 0)

A3 - B3 (o 5. miejsce)
GKS TOCZNIOWIEC GDAŃSK --  UKS MOSM BYTOM    0 : 5  (0 : 1; 0 : 2; 0 : 2)

 
UKS MOSM Bytom:                   bramki                        podania
1.      MAZUR DAWID                   1                                 2
2.      KRZEMIEŃ ŁUKASZ          1                                 0
3.      KLAK KAMIL                         1                                 0
4.      ORŁOWSKI RAFAŁ             1                                 0
5.      SZRUBKOWSKI PIOTR      1                                 0
6.      DYBAŚ ŁUKASZ                   0                                 1
7.      DREWNIAK KAMIL              0                                 1
8.      STEINER MACIEJ               0                                 1
9.      MOŻDŻEŃ MATEUSZ         0                                 1
Kary:  43 --- 16 minut.

4.03.2012     
mecz o 3. miejsce
Sokoły Toruń  -  Ciarko PBS Bank  Sanok         6:3 (1:0 ; 3:1 ; 2:2)
FINAŁ
MMKS Podhale Nowy Targ – Unia Oświęcim   7:2 (2:1 ; 3:0 ; 2:1)

Klasyfikacja „FAIR PLAY”
1.      MKS SOKOŁY Toruń                                26
2.      KH Sanok                                                  28
3.      MMKS PODHALE Nowy Targ                 40
4.      UKH UNIA Oświęcim                              46
5.      GKS STOCZNIOWIEC Gdańsk             75
6.      UKS MOSM Bytom                                   81

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                                                           6.12.2011

Zapraszamy wszystkich trenerów zrzeszonych w Miejskim Ośrodku Sportu Młodzieżowym na zakończenie sezonu sportowego w roku 2011, które odbędzie się 19 grudnia o godzinie 15.30 w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Bytomiu przy ul. Parkowej 2.

Podczas spotkania uhonorowani zostaną najlepsi trenerzy w poszczególnych sekcjach.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                                                                14 listopada

Zapraszamy chłopców i dziewczęta z rocznika 2002 i młodsze do rozpoczęcia swej przygody z hokejem.

- zajęcia prowadzą byli i obecni zawodnicy Polonii Bytom

- treningi trzy razy w tygodniu: poniedziałek, środa, piątek, godz. 17:15 - 18:15

- klub organizuje turnieje minihokeja

- nie jest wymagana umiejętność jazdy na łyżwach

- mile widziane własne łyżwy i kask

informacja:

Zbigniew Bryjak - tel. 503 - 873 - 874

                                                          

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                                                    2 listopada 2011

Sukcesy bytomskich brydżystów

Reprezentanci Brydżowego Uczniowskiego Klubu Sportowego MDK MOSM Bytom po raz kolejny udowodnili, że należą do ścisłej czołówki brydża młodzieżowego w Polsce. Potwierdzeniem tego było zdobycie przez Izabelę Wienhold dwóch złotych medali podczas Mistrzostw Polski Juniorów w brydżu sportowym, które rozegrano we Wrocławiu.

 

Bytomianka w kategorii wiekowej 21-25 lat rewelacyjnie spisała się zarówno w parze z Aleksandrą Jarosz (reprezentującą Dąbrówkę Remondis Poznań) oraz w rywalizacji par mikstowych, gdzie tworzyła parę wspólnie z Janem Grzeszczakiem. W obydwu tych parach nasza zawodniczka zdobyła złoty medal i Mistrzostwo Polski, co jest kolejnym potwierdzeniem wspaniałej formy reprezentantki bytomskiego klubu. Pozostali zawodnicy BUKS MDK MOSM Bytom również zajęli wysokie miejsca podczas odbywających się we Wrocławiu Mistrzostw Juniorów w brydżu sportowym. Agnieszka Kamińska w parze z Katarzyną Bąk zajęły 8. miejsce, Paweł Kaleta i Marcin Bojarski również zajęli 8. miejsce, zaś Jacek Urbańczyk w parze z Maciejem Wężykiem uplasowali się na 10. miejscu.

        źródło: www.bytom.pl

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                   31 października 2011

                   

Informujemy, że od dnia  01.11.2011, do odwołania, przewozy sekcji MOSM-u realizowane będą przez:

 

autokary:

Wojciech Kosma , tel. 500247979

cena 3,80 zł brutto za km

postojowe 35 zł brutto

 

busy:

Wojciech Nurek, tel. 784-849-378

2 zł brutto za km

postojowe 30 zł brutto

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

                                                                     30 września 2011 r.

 

Informujemy, że od dnia 30.09.2011 do 23.10.2011 przewozy sekcji MOSM-u realizowane będą przez:

autokary

Zdzisław Pałka , tel. 692-445-261

 

busy

Wojciech Nurek, tel. 784-849-378

 

Jednocześnie przypominamy, że umowa z Alex Travel została rozwiązana i w kwestii przewozów sekcje zobligowane są do kontaktu z ww. przewoźnikami.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                                                  27 września 2011 r.

 

Informacja odnośnie rozliczania delegacji sędziowskich.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                                                    14 września 2011 r.

 

 Karta informacyjna wyjazdu grup młodzieżowych do pobrania tutaj.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                                                                            23 grudnia 2010 r.

Podsumowanie

 

Podsumowanie pracy Miejskiego Ośrodka Sportu Młodzieżowego w Bytomiu w 2010 roku.

         W 2010 roku MOSM zrzeszał 24 sekcje sportowe. Uprawiało w nich różne dyscypliny sportu łącznie 2249 dzieci i młodzieży trenowanych przez 82 trenerów. Wszystkie sekcje MOSM wyjeżdżały w tym roku na 167 meczów i zawodów sportowych.

Poniżej przedstawiamy dokładne statystyki:

 

Siatkówka                               -62 trenujących

Szachy                                                -28 trenujących

Szermierka                              -29 trenujących

Piłka Wodna                           -56-trenujących

Lekkoatletyka                         -112 trenujących

Rugby                                     - 63 trenujących

Delfinem                                 -48 trenujących

Boks                                       -44 trenujących

Łucznictwo                             -34 trenujących

Brydż                                      -11 trenujących

Piłka Ręczna                           -75 trenujących

Koszykówka                           -148 trenujących

Hokej                                      -142 trenujących

Tenis Stołowy                         -68 trenujących

L.K.S.Tempo Stolarzowice    -39 trenujących

K.S. Czarni Sucha Góra         -65 trenujących

T.S. Szombierki                      -120 trenujących

G.K.S. Rozbark                     -50 trenujących

Judo                                       -498 trenujących

K.S. Silesia Miechowice        -127 trenujących

T.S. Polonia                            -248 trenujących

ŁKS Łagiewniki                    -62 trenujących

K.S. Górnik Bytom                -104 trenujących.

 

Sukcesy naszych młodych bytomskich sportowców:

 

Tenis Ziemny:

- 26 medali w tym 6 złotych w indywidualnych Mistrzostwach Polski,

- 5 medali Drużynowych Mistrzostw Polski.

 

Łucznictwo:

- złoty medal w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów,

- srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży,

- srebrny i dwa brązowe medale na Mistrzostwach Polski Juniorów.

 

Piłka Wodna:

- Mistrzostwo Polski Młodzików,

- brązowy medal juniorów w Mistrzostwach Polski,

- srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

 

 

 

Siatkówka:

- 1 miejsce w Mistrzostwach Śląska Młodziczek,

- 5 miejsce w Mistrzostwach Śląska Kadetek,

- 3 miejsce w finale Wojewódzkiej Gimnazjady w piłce siatkowej,

- 2 miejsce w finale Wojewódzkiej Gimnazjady w piłce siatkowej plażowej.

 

Judo:

- 2 złote medale, 1 srebrny medal, 1 brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów,

- 1 złoty medal, 4 brązowe medale w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych,

- 1 złoty medal, 1 srebrny medal, 3 brązowe medale Międzynarodowych Mistrzostw Polski Młodzieży Kobiet i Mężczyzn,

- 3 złote, 4 srebrne, 5 brązowych medali Mistrzostw Polski Młodzieży Kobiet i Mężczyzn,

- 1 i 2 miejsce w Drużynowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski,

- 1 i 3 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów,

- 2 i 3 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych,

- 2 złote 5 srebrnych i 9 brązowych medali w Wojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek i Młodzików.

 

Szermierka:

- 1 miejsce na Muszkieter Torphy,

- 2 miejsce w Turnieju o Puchar Burmistrza Mikołowa,

- 2 miejsce w Challange Wralislavia,

- 2 miejsce w Coneco Cup,

- 3 miejsce w Memoriale J.Janikowskiego,

- 3 miejsce w Turnieju z okazji Dnia Edukacji Narodowej,

- 3 miejsce w turnieju Gwiazdka ze Szpadą.

 

Koszykówka:

- 1 miejsce w Mistrzostwach Śląska Kadetów U 16

- 1 miejsce w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski U 16

- 2 miejsce w Półfinałach Mistrzostw Polski U 16

- 6 miejsce w Finałach Mistrzostw Polski U 16.

 

Brydż

-1 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

- Puchar Śląska Szkół: 1 miejsce Gimnazja, 1 miejsce Licea

- 2 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży,

- 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików,

- 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzieży Szkolnej,

- 1 miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów,

- Mistrzostwa Śląska Szkół: 1 miejsce Szkoły Podstawowe, 1 miejsce Licea.

- 2 miejsce w Mistrzostwach Śląska Juniorów,

- 1, 3, 4 miejsce w Mistrzostwach Śląska Młodzików.

 

Tenis stołowy:

- 2 miejsce w Mistrzostwach Śląska Skrzatek,

- 1 i 3 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Śląska Kadetów i Kadetek,

- Dwa pierwsze, jedno drugie i cztery trzecie miejsca w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Kadetek i Kadetów,

- 3 miejsce w Mistrzostwach Śląska Juniorek i Juniorów

- 1 miejsce w Międzynarodowym Turnieju Tenisa StołowegoGrand Prix Dubaju.

 

Narty Wodne:

- Mistrzostwa Polski za motorówką:

- Jazda figurowa: 5 pierwszych miejsc, 4 drugie miejsca, 1 trzecie miejsce.

            - Skoki: 2 pierwsze miejsca, 2 drugie miejsca, 1 trzecie miejsce.

            - Trójkombinacja: 5 pierwszych miejsc, 4 drugie miejsca, 1 trzecie miejsce.

            - Drużynowo: 3 pierwsze miejsca.

 - Mistrzostwa Polski za wyciągiem:

             - Jazda Figurowa: 3 pierwsze miejsca, 1 drugie miejsce.

             - Slalom: 2 pierwsze miejsca, 1 drugie miejsce.

 - Mistrzostwa Świata za wyciągiem: 2 miejsce drużynowo.

 

Boks:

- Międzynarodowy Turniej Bokserski w Jaworznie: pierwsze miejsce.

- Międzynarodowy Turniej Bokserski w Częstochowie pierwsze miejsce.

- Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorów: pierwsze miejsce.

- Finał Pucharu Polski w Ostrołęce: drugie miejsce.

- Turniej Bokserski w Myszkowie: pierwsze miejsce.

- Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików: pierwsze miejsce.

- V Memoriał Leszka Błażyńskiego: pierwsze miejsce.

- Turniej Bokserski w Rybniku: pierwsze miejsce.

 

Lekkoatletyka:

- Mistrzostwa Polski jedno pierwsze miejsce, trzy trzecie miejsca.

- Mistrzostwa Międzywojewódzkie i Mistrzostwa Śląska: trzynaście pierwszych miejsc, dziesięć drugich miejsc, dziesięć trzecich miejsc.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                                                                    2 października 2010 r.

Piłka wodna

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                                                                           16 lipca 2010 r.

Piłka wodna

  

     W dniach 14-15 lipca na krytej pływalni "Słowianka" w Gorzowie Wielkopolskim odbył się finałowy turniej  piłki wodnej XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich "Lubuskie 2010". Występująca w zawodach drużyna juniorów młodszych UKS MOSM Bytom zdobyła brązowy medal, pokonując dwukrotnie zespół UKPW 44 Warszawa 12:5 i 11:4. UKS w swym pierwszym meczu, w  półfinale z Arkonią Szczecin przegrał po wyrównanej walce 7:9, nie wykorzystując szeregu wypracowanych sytuacji do strzelenia goli i tym samym stracił szanse na pojedynek o złoto Olimpiady.Złoto zdobył faworyt, gospodarz turnieju; GKPW 59 Gorzów pokonując zdecydowanie Arkonię 16:6 i 20:8. Nie ukrywamy, że odczuwamy niedosyt po zawodach, ponieważ liczyliśmy mocno, że to my będziemy walczyć o tytuł mistrzowski, ale z pokorą i szacunkiem dla przeciwników ciszymy się ze zdobytego medalu. Już w tej chwili mobilizujemy się do pracy przed przyszłym sezonem, by powetować sobie niespełnione sportowe nadzieje, w dniach 8-22 sierpnia zawodnicy wszystkich drużyn naszej sekcji będą trenowali na zgrupowaniu szkoleniowym w Solin koło Splitu w Chorwacji.
    Na zdjęciu medalistów w górnym rzedzie od lewej:Maciej Roszak, Mateusz Ciuraj, Grzegorz Moś, Dawid Jung- bramkarz, Michał Marciniak,Maciej Malinowski, Artur Jamroży; poniżej:Mateusz Kaliński, trener-Jacek Liniewiecki, Mateusz Vogelgesang, Damian Dylla, Robert Andrzejewski, Michał Wieschalka i Łukasz Dylla. Nieobecny na fotografii trener Krzysztof Paczyna.
 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                                                                  28 czerwca 2010 r.

Piłka wodna

 

Z dumą informujemy, że drużyna młodzików UKS MOSM Bytom zdobyła złoty medal w Międzywojewódzkich Zawodach Młodzików w piłce wodnej. Finałowy dwumecz odbył się w Warszawie 26-27 czerwca na krytej pływalni żoliborskiego OSiR. UKS dwukrotnie pokonał gospodarzy turnieju, UKPW 44 Warszawa 7:6 i 11:5.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                                                                  17 czerwca 2010 r.

Łucznictwo


12 czerwca byliśmy tym razem w Kielcach. Nasz klub reprezentowali: seniorki: Anna Szukalska, Małgorzata Ćwienczek, Grażyna Wojciechowska,juniorki: Katarzyna Wojciechowska i Joanna Kamińska, juniorzy: Andrzej Wojciechowski, Piotr Łukasiewicz, Maciej Jaworski. W seniorkach wygrała nasza klubowa koleżanka Anna Szukalska, w juniorkach Joanna Kamińska. Kasia Wojciechowska zajęła 4 miejsce po przegranym barażu (9-8) a w juniorach Maciek "Koksu" był 3.

Również 12 czerwca 2010 w Kielcach trwały rozgrywki trzeciej rundy Drużynowych Mistrzostw Polski w Łucznictwie
Nasz klub reprezentowali w kategorii mężczyzn: Maciej  Jaworski, Piotr Łukasiewicz, Andrzej  Wojciechowski i Dawid  Michalski. W kategorii kobiet: Małgorzata Ćwienczek, Anna Szukalska, Katarzyna Wojciechowska i Joanna Kamińska. Mężczyźni wygrali pojedynek z Chrobrym Głuchołazy zajmując zaszczytne pierwsze  miejsce awansując z grupy "B" I ligi do grupy "A".Bytomskie zawodniczki natomiast zajęły czwarte miejsce w grupie "A" Ekstraklasy wygrywając z: Łucznikiem Żywiec i Obuwnikiem Prudnik.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                                                                  17 czerwca 2010 r.

Piłka wodna

12- 13.06.2010 roku trwały Mistrzostwa Polski Juniorów w piłce wodnej. Drużyna UKS MOSM Bytom zdobyła brązowy medal. Serdecznie gratulujemy

W dniach 04-06.06.2010 roku w Gorzowie Wielkopolskim bytomscy piłkarze wodni wywalczyli drugie miejsce w turnieju rundy zasadniczej Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, awansując tym samym do finałowej czwórki Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody odbędą się 14-15.07.2010 roku również w Gorzowie Wielkopolskim.

26-27.06.2010 roku drużyna młodzików UKS MOSM będzie walczyła o złoty medal Międzywojewódzkich Zawodów Młodzików w finałowym dwumeczu z UKPW Warszawa, w Warszawie, po tym jak w turnieju rundy zasadniczej w Łodzi 28-30 maja zajęła II miejsce.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                                                                  15 czerwca 2010 r.

Piłka  nożna

16.06.2010 odbędą się rozgrywki ligowe między ŁKS Łagiewniki Bytom a Iskrą Polonia
19.06.2010 ŁKS Łagiewniki Bytom spotka się na boisku z Nadzieją Bytom
17.06.2010 juniorzy z drużyny LKS Tempo Stolarzowice zagrają z klubem LKS Żyglin
16.06.2010 juniorki drużyn 1FC Katowice zagrają w piłkę nożną z dziewczętami z KS Sucha Góra
23.06.2010 juniorki z ŁKS Łagiewniki Bytom zmierza się z drużyną UKS Gamów
23.06.2010 juniorki z KS Sucha Góra zagrają z dziewczętami z klubu RTP Unia Racibórz

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                                                                  15 czerwca 2010 r.

Łucznictwo

5 i 6 czerwca odbyła się II RPP Juniorów Młodszych. Nasz klub reprezentowali Dawid Michalski, Łukasz Kemer, Arkadiusz Turek, Bartek Rola oraz jedyna juniorka Anna Pieprzyca. Dawid Michalski zajął 2 miejsce przegrywając baraż w finale z Dawidem Malickim (8-9). Reszta zawodników "Czarnej Strzały" przegrała o: Łukasz Kemer przegrał 1/16 finału z Roberetem Świątkiem, Arkadiusz Turek 1/32,i Bartłomiej Rola o 1/64 finału/ Anna Pieprzyca także przegrała o 1/32 finału. Drużyna chłopców odpadła o 1/8 finału z "Agrosem" Zamość. W mikście drużyna zajęła dalekie 17 miejsce. Dawid Michalski jest już drogim zawodnikiem  klubu, który po Łukaszu zakwalifikował się na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, która odbędzie się w Gorzówie Wielkopolskim. Trzymamy kciuki za Arka,Bartka i Anie w boju o Olimpiadę Młodzieży.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                                                                   8 czerwca 2010 r.

 

Po serii turniejów regionalnych najlepsze w Polsce Kluby Rugby stoczą w sobotę walkę o dodatkowe punkty decydujące o końcowej klasyfikacji, w której dotychczas punktowało 40 zespołów. Przed sobotnimi pojedynkami w klasyfikacji prowadzi UKS Gorce Raba Niżna mając za sobą ligowe potęgi: Budowlanych Łódź i Lechię Gdańsk. Zapewne szansy na poprawienie lokaty i tym samym awans do czołowej dziesiątki szukać będą gospodarze - UKS Jantar Pruszcz Gdański, bowiem przed rozpoczęciem finałowych gier zajmują w klasyfikacji 11 pozycję, tracąc tylko 7 punktów do wyprzedzających ich zawodników Ogniwa Sopot.
Czołowa 10 w klasyfikacji: 1.UKS Gorce Raba Niżna 165 pkt ogółem (45 mini-żak/ 45 żak/ 75 młodzik); 2.KS Budowlani Łódź 154 (34/45/75); 3.RC Lechia Gdańsk 124 (42/25/57); 4.KS Posnania Poznań 117 (8/34/75); 5.Czarni w Bytomiu 98 (24/32/42); 6.RC Arka Gdynia 97 (35/17/45); 7.MKS Pogoń Siedlce 90 (22/18/50); 8.KS Budowlani Lublin 90 (38/32/20); 9.UKS Koziołki i Jerzykowo-Biskupice 89 (22/32/35); 10.MKS Ogniwo Sopot 83 (32/20/31).

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                                                                   8 czerwca 2010 r.

Nie udał się naszym zawodnikom występ na Mistrzostwach Polski Juniorów Rugby, który odbył się w Rumi. Po porażce w pierwszym meczu z Orkanem Sochaczew 19:0, wygraną z Arką Gdynia 31:10 i drugą porażką z Posnanią Poznań 19:0 zajęliśmy 3 miejsce w grupie co dawało nam możliwość gry o miejsca 5-8. Niestety nie wykorzystaliśmy szansy i w półfinale przegraliśmy nieszczęśliwie ze Skrą Warszawa 12:10 prowadząc po pierwszej połowie 10:0 ta porażka podcięła skrzydła naszej ekipie i w meczu o 7 miejsce ulegliśmy Arce Gdynia 12:7. Nie obyło się niestety bez błędów sędziowskich, myślę że turnieje tej rangi jak Mistrzostwa Polski powinny być sędziowana przez doświadczonych arbitrów, a nie debiutantów.
Pomimo zajęcia ostatniej lokaty nasza ekipa zebrała dużo doświadczenia, które zaprocentuje podczas baraży o awans i później w mistrzostwach Polski juniorów w Lublinie.
Klasyfikacja Końcowa Turnieju Finałowego X Mistrzostw Polski Juniorów w rugby 7
1.Czarni Pruszcz Gdański
2.AZS AWF Warszawa
3.Posnania Poznań

4.Orkan Sochaczew
5.Arka Rumia
6.Skra Warszawa
7.Arka Gdynia
8.Czarni w Bytomiu
Gratulujemy Mistrzom Polski Czarnym Pruszcz Gdański

Skład:

1.Perzak Karol - kapitan

2.Wojnowski Tomasz

3.Frątczak Patryk

4.Hadelka Rafał

5.Miśkiewicz Andrzej

6.Sochacki Łukasz

7.Maniecki Patryk

8.Pyka Marcin

9.Chmielewski Michał

10.Konieczny Krzysztof

11.Żurek Przemysław

12.Prózny Patryk

Trenerzy:

1,Guzdek Roman

2.Żurek Radosław

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                                                                   8 czerwca 2010 r.

W sobotę w Sosnowcu odbył się Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Sosnowca. Wystąpiły tam ekipy z Francji, Rosji, Czech i Polski. Polskę reprezentowały drużyny Czarni w Bytomiu I i II, RC Częstochowa, Juvenia Kraków, gospodarze Koliber Sosnowiec z Francji Roubaix, z Rosji Zielenograd I i II, Czechy Havirow.
Czarni I w swojej grupie wygrali z drużynami: Kolibra Sosnowiec 11:1, Havirow 7:1 i przegrali 3:0 z Zielenogradem I. W grupie drugiej Czarni II ulegli Roubaix 10:0, Zielenogradowi 11:0 zremisowali z Juvenią 2:2 i pokonali Częstochowę 8:1. Po rozgrywkach grupowych Czarni II grali o miejsce 7 z Kolibrem Sosnowiec wygrywając 6:0, a Czarni I w walce o finał przegrali z Francuzami z Roubaix 5:1. W meczu o 3 miejsce zmierzyliśmy się z Zielenogradem II. Mecz był bardzo dramatyczny zakończył się wynikiem 1:1 i do rozstrzygnięcia o 3 m-cu potrzebna była dogrywka, którą wygraliśmy i puchar za 3 miejsce trafił do Bytomia.
Najlepszymi zawodnikami w drużynie Czarni I zostali Marcel Frątczak, Czarni II Tomasz Niepsuj.

Skład:Czarni 1

1.Żurek Dominika - kapitan

2.Nowakowska Dominika

3.Komor Monika

4.Budziewska Katarzyna

5.Frątczak Marcel

6.Budziewski Artur

7.Zabiegała Mateusz

8.Bujak Jakub

Czarni 2

1.Gauter Daniel - kapitan

2.Tomasz Niepsuj

3.Matuszak Mateusz

4.Zabiegała Jakub

5.Stainer Wojciech

6.Michla Sebastian

7.Mierzchała Artur

8.Godoj Damian

Trenerzy:

1.Dariusz Frątczak

2.Cichocki Piotr


Jeszcze jeden turniej regionalny w Krakowie 20.06 i wyjazd w sierpniu na sportowe wakacje, na które są jeszcze wolne miejsca. Jedziemy na 2 tygodnie do Mrzeżyna chętnych proszę o kontakt z p. Sylwią 505622122

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                                                                  3 czerwca 2010 r.

 

SPRAWOZDANIE Z II WOJEWÓDZKICH INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH i GIMNAZJALNYCH W SZACHACH.

27 i 28 maja 2010 w MDK 2 w Bytomiu rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Szkół podstawowych w szachach . Organizatorami byli:

- Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

- Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bytomiu

-sekcja szachowa Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego „Szombierki”

Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych dla dziewcząt i chłopców. W zawodach startowało 38 uczniów z 8 bytomskich i zabrzańskich Szkół Podstawowych oraz 16 uczniów z 8 bytomskich gimnazjów.

Zawody rozegrano systemem szwajcarskim z tempem 15 minut namysłu dla zawodnika.

 

W zawodach w kategorii szkół podstawowych zwyciężyli:

Klasy I-III wśród dziewcząt                              

Kiszka Agata                SP 21    3.5 pkt

Lachowska Natalia       SP 3    3.5 pkt

Granica Małgorzata      SP 44  3.0 pkt

 

Klasy I-III wśród chłopców          

Bezimienny Karol          SP 5 Zabrze  7 pkt

Pankiewicz Karol          SP 5 Zabrze  6 pkt

Skowronek Dawid         SP 21            5 pkt

 

Klasy IV-VI wśród dziewcząt             

Halupczok Monika          SP 3        6 pkt

Zarzycka Dominika         SP STO  5 pkt

Sadowiska Jessica       SP STO   5 pkt

 

Klasy IV-VI wśród chłopców            

Werenc Dominik           SP 4    6    pkt

Wujek Jakub                 SP 21  5.5 pkt

Forajter Paweł              SP 43  5    pkt

 

W zawodach w kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyli:

Wśród dziewcząt:                      

Siwczyk Katarzyna     5  pkt

Anna Mołodij              4  pkt

Stańczyk Dorota         4 pkt

  

Wśród chłopców:

Kisielewicz Jakub       7 pkt

Jasiewicz Bartosz       5 pkt

Kowal Arkadiusz         4 pkt

 

 

Zwycięzcy otrzymali puchary oraz cenne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego. Nagrody wręczali: Kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu oraz Pani Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury .

Z zadowoleniem należy przyjąć duże zaangażowanie rodziców i opiekunów młodych zawodników , co rokuje na przyszłość możliwości rozwoju ich podopiecznych .

Zawody prowadził jako sędzia główny Klaus Leska oraz pedagodzy Młodzieżowego Domu Kultury nr 2.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                                                                    10 maja 2010 r.

W Pcimiu odbył się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski Kadetów w rugby 7. Wśród 11 drużyn, walczących o pierwsze 4 miejsca premiowane awansem do finałów była także ekipa z naszego klubu. W pierwszym meczu turnieju spotkaliśmy się z góralami z Gorców Raba Niżna, którzy pokonali nas 17:0. W drugim spotkaniu wygraliśmy z UKS Bobrek Karb Bytom 36:0 i w trzecim meczu po bardzo zaciętym spotkaniu ulegliśmy AZS AWF Warszawa 12:19. Przegrywając z Budowlanymi Łódź zajęliśmy ostatecznie 7 miejsce.

Skład:Gaik Marcin kapitan,Żołyński Jakub,Dulko Marcin,Popielawski
Michał,Sochacki Łukasz,Konieczny Krzysztof,Rymarz Fabian,Skoracki
Cezary,Kiczyński Kamil,Bujak Daniel,


4 miejsce w pierwszym turnieju rugby 7, w którym wystąpiła nasza ekipa
w tym roku to spore zaskoczenie tym bardziej, że trzon tej drużyny stanowili juniorzy dla, których jest to kolejny etap przygotowań do MPJ rugby 7.
Przegrana w pierwszym meczu z BBRC Łódź 14:5, wygrana z Gentelmens
Łódź 0:33i remis z ŁKS 14:14 dały nam możliwość gry w 1/2 finału ze
Zgierzem 17:7 niestety ulegliśmy im i o trzecie miejsce zagraliśmy przeciwko
gospodarzom turnieju Zduńskiej Woli. Niestety po zaciętej grze porażka
i ostatecznie 4 m-ce.

Skład: Perzak Karol kapitan,Wojnowski Tomasz,Próżny Patryk,Mielnik
Dawid,Cichocki Zbigniew,Hanke Arkadiusz,Meroń Maciej,Olejniczak
Wojciech,Kubicz Rafał,Drożdżyński Adrian.

Przeszukaj serwis: